top of page

Tarifleri ile Kalin Yufka

Zeytinyagi Ile

Köy pidesi Pırasa, kıyma & parmejan peynirli
MALZEMELER: (36 kese için)
1 paket Kalin Yufka Zeytinyagi Ile KANAKI 650g
750g pırasa
750g kuru soğan
600g dana kıyması
5 yumurta
½ fincan konsantre süt veya düşük yağ oranlı krema (125ml)
150g rendelenmiş parmejan peyniri
1 tatlı kaşığı öğütülmüş baharat
½ deste ince kıyılmış maydanoz
Zeytinyağı
tuz, karabiber
HAZIRLIK
Pırasayı ve soğanları temizleyin ve ince dilimlere kıyın. 1/3 fincan zeytinyağını ısıtın ve kıymayı katarak yüksek ateşte kavurun. Topakların erimesi ve tane tane olması için sürekli karıştırın. Birkaç dakika sonra pırasayı, soğanları, baharatı ve tuz ile karabiberi katın. Tencerenin kapağını kapatın, ateşi kısın ve soğanlarla pırasanın yumuşaması için karışımı kısık ateşte
20-25 dakika pişirin. Sık sık karıştırın ve karışımın kuruması durumunda, yapışmaması için çok az su ilave edin. Kıyma
karışımı piştiğinde, sıvıların süzülmesi için bir süzgeçe dökün ve soğumaya alın. Devamla, bir kapta kıyma karışımını parmejan peyniri, 4 yumurta, süt veya krema ve maydanozla karıştırın. Talimatları takip ederek, pideyi hazırlayın. Önceden ısınmış fırında 200οC derecede 45-50 dakika, fırının en alt ızgarasında pişirin. Pide pişince, 20 dakika soğumasını bekleyin ve servis yapın.
Keseleri nasıl yapacaksınız:
1. Den Boden und die Innenwände des Backblechs mit Olivenöl bestreichen. Die Blätter des Filloteigs auslegen und die Halben davon auf das Blech legen, dabei jedes einzelne mit Olivenöl bestreichen.
2. Das Füllungsgemisch darauf geben, dabei die unteren Fillo-Blätter über den Blechrand fallen lassen. Mit den restlichen Teigblättern abdecken, dabei wieder jedes einzelne Blatt mit Olivenöl bestreichen.
3. Die überragenden Blätterenden rund herum leicht nach innen rollen. Die Oberfläche mit einem Messer leicht in Portionen vorschneiden, dann mit einem geschlagenen Ei bestreichen.
bottom of page