top of page

Przepisy z Ciasto Fillo

Bugatzakia z kremem
SKŁADNIKI: (na 12 ciasteczek bugatzakia)
1 opakowanie Ciasto Fillo KANAKI 450g
 
Krem:
4 filiżanki mleka (1 l)
1 filiżanka cukru (200 g)
½ filiżanki semoliny drobnej (80 g)
4 łyżki masła (60 g)
2 torebeczki cukru waniliowego (10 g)
rozpuszczonego masła do smarowania Ciasto
 Fillo
cukier puder i cynamon do serwowania
PREPARACJA
Przygotować krem:
Na średnim ogniu zagrzać mleko z cukrem mieszamy aż cukier się rozpuści. Przed zagotowaniem się mleka dodać semigdali i
wanilię, doprowadzić do wrzenia cały czas mieszając, jak tylko zacznie się gotować zdjąć z ognia. Dodać masło dokładnie wymieszać i odstawić do wystygnięcia. Wyjmujemy jeden arkusz ciasta Fillo reszta pozostaje przykryta wilgotna ściereczką smarujemy go rozpuszczonym masłem następnie składamy na pół i ponownie smarujemy masłem, jeszcze raz powtarzany tą czynność (powstały nam cztery warstwy ciasta). Na środku wykładamy nasz ostudzony krem pozostawiając po bokach 2 cm wolnego miejsca, ciasto z kremem składany z lewej i prawej strony zakrywając krem. Całość zwijamy w rulon, końcówkę ciast smarujemy masłem aby się skleiło. Wkładamy ciastka do wysmarowanej brytfanki i pieczemy przez 20 minut w temperaturze 200˚C. Po upieczeniu posypać cukrem pudrem i cynamonem.
Jak formujemy Bugatzakia:
1. Wyjmujemy jeden arkusz Ciasto Fillo reszta pozostaje przykryta wilgotna ściereczką, smarujemy go rozpuszczonym masłem następnie składamy na pół i ponownie smarujemy masłem, jeszcze raz powtarzany tą czynność (powstały nam cztery warstwy ciasta).
2. Na środku wykładamy nasz ostudzony krem pozostawiając po bokach 2 cm wolnego miejsca, ciasto z kremem składany z lewej i prawej strony zakrywając krem.
3. Całość zwijamy w rulon, końcówkę ciast smarujemy masłem aby się skleiło. W ten sam sposób postępujemy z resztą nadzienia i ciasta.
bottom of page